Mantolama Önemi ve Güncel Mantolama Fiyatları

Yapıların ısı yalıtımı özelliklerinin yakın vakte kadar kontrolü bulunmamakta, yapı sahipleri de bu hususta yeteri kadar bilince sahip değildi. Yakın vakitte çıkarılan yapıların enerji performansı kontrolüne yönelik yasa ve yönetmelikler kapsamında, sahip olunan şartlarda tamamlanan yapıların oturma izni alabilmesi amacıyla enerji kimlik belgesine sahip olmaları, bundan dolayı mantolama yaptırmış olmaları gerekir. Daha evvelce inşa edilmiş yapılar amacıyla ise belli bir vakit verilmiş ve bütün yapıların, ısı yalıtımı; yani mantolama yaptırmaları, yasa doğrultusundan emredilmiştir. Aksi durumda, yapılara kamu hizmetleri verilmeyecek, yapılar kiralanamayıp, satılamayacaktır.

Bu kapsamda, sizin de Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun mantolama yaptırmanız bundan sonra bir zorunluluktur. Tabii bunun amacıyla mantolama nedir? Nasıl yapılır? Hangi mantolama tekniği tercih edilmelidir gibi sorularınıza cevaplar bulmuş olmanız gerekir.

DEKORATİF MANTOLAMA

Mantolama; yapının, ısı yalıtım etkeni yüksek materyaller kullanılarak ve bütünüyle kaplanması programsıdır. Bu program yapının dışından gerçekleştirilir ve yapı elemanlarının bütünün bölgesel şartlardan etkilenmemesi esas prensiptir. Uygulama ilk evvelce yapının dışarıdan EPS ya da Taşyünü paneller ile kaplanması, daha sonra bu kaplamanın dekoratif özelliklerinin sağlanması şeklinde gerçekleşir. Taşyünü mantolama biraz daha maliyetli olmaktadır, fakat genel kabul gören program şekli EPS kaplama olmaktadır.

Yapı sahipleri baz mantolama gerçekleştirdikten sonra, kaplama ve dekoratif özellikleri konusu ile ilgili özgürdür. Dilediğiniz tasarımı yaptırabilir, mantolama yaptırırken, binanın harici niteliklerini de yükseltebilirsiniz. Uygulamalarda binaların biçim bakımından nitelikleri de bütünüyle değişmektedir. Cephe Süsleme.

Mantolama Ürünlerimiz incelemek için. Detaylı bilgi için görüşebilirsiniz.

DİĞER HABERLER

WeCreativez WhatsApp Support
Çukuorva Polistren Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?